Kredyty hipoteczne


Kredyty hipoteczne to najbardziej pożądane kredyty ostatnich kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki kredyt, aby móc pozwolić sobie na własne cztery ściany. Kredyty hipoteczne mają dość atrakcyjne oprocentowanie. Dużo niższe od kredytów gotówkowych. Jest to również kredyt bardzo opłacalny dla banku, ponieważ taki kredyt jak sama nazwa wskazuje, jest zabezpieczony hipoteką. Jeśli więc dojdzie do sytuacji, kiedy przestaniemy być wypłacalni i nie wywiązujemy się z rat kredytowych, bank zabiera nam hipotekę.
Starając się o taki kredyt, musimy mieć dobrą historię kredytową. Bank widząc naszą historię kredytową, która jest zła, nie udzieli nam kredytu, ponieważ będzie miał obawy, że nie będziemy wywiązywać się ze swojego zobowiązania. Kolejnym kryterium jest oczywiście nasz miesięczny dochód. Aby dostać w jakimkolwiek banku kredyt hipoteczny, musimy mieć wkład własny. Wysokość takiego wkładu zależy od banku, jednak najczęściej banki wymagają od nas 10% kwoty.
Kredyty hipoteczne mają oprocentowanie stałe oraz malejące. Taki kredyt w większości banków można nadpłacać. W chwili gdy mamy większy przypływ gotówki, możemy wpłacić ją do banku na poczet naszego zobowiązania. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ maleje kapitał, a co za tym idzie odsetki również maleją. Warto więc szukać banku, który udzieli nam kredytu właśnie na takich zasadach. Jak każdy kredyt, również ten warto ubezpieczyć. Kredyt hipoteczny bierzemy w celu wykupienia mieszkania, czy domu, bądź też jego budowy. Nie jest to więc mała kwota. Umowa kredytowa podpisywana jest nawet na 35 lat. Przez tyle lat może wydarzyć się wiele, dlatego też ubezpieczenie kredytu chroni nas np. przed utratą pracy. Jeśli z jakichś powodów stracimy pracę i nie będziemy mogli przez parę miesięcy spłacać naszego zobowiązania, to właśnie takie ubezpieczenie chroni nas przed przykrymi konsekwencjami braku spłaty miesięcznej raty.
Na rynku mamy tyle banków, że naprawdę jest w czym wybierać. Należy jednak dobrze przemyśleć tę decyzję i porównać wszystkie możliwe banki, w celu wyboru tego najbardziej korzystnego. Na stronach internetowych możemy nawet znaleźć już gotowe porównywarki, więc nie ma potrzeby abyśmy biegali z banku do banku osobiście.

Zobacz więcej: your-choice.com.pl/