Kurtyny pasowe


Kurtyny paskowe z tworzywa sztucznego PCV to produkt często używany w przemyśle. Inaczej zwane są kurtynami halowymi czy kurtynami PCV. Nie powinno ich zabraknąć w miejscach, w których zabezpieczenie przed czynnikami środowiskowymi lub zewnętrznymi wpłynęłoby na jakość pracy w danym miejscu. Kurtyny paskowe są niezwykle elastycznym, a przy tym wytrzymałym produktem, który zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort pracy w fabryce czy w rzeźni, ale mają zastosowanie w wielu więcej branżach.
Kurtyny doskonale sprawdzają się również w tłumieniu hałasu, co jest szczególnie ważne w głośnym miejscu pracy. Co więcej, pasy PCV dobrze chronią też przed wysokimi temperaturami, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pracowników, ale także wszelkiego typu zabrudzeniami, typu kurz czy pył, które mogłyby zagrażać zdrowiu pracowników. Kurtyny halowe świetnie też tłumią przeciągi czy dostęp szkodliwych promieni UVA/UVB i wytrzymują duże różnice temperaturowe, dzięki czemu dobrze sprawdzają się zarówno w chłodniach, jak i kotłowniach czy spawalniach.
Ponadto kurtyny chronią także przed dostępem insektów czy ptaków do środka. Są również wykonane z materiałów, który zapobiega spaleniu (samoczynnie gasną) w razie pożaru. Ich dużą zaletą jest także prostota w utrzymaniu – nie trzeba specjalnie dbać o ich czystość, wystarczy spryskanie wodą pod ciśnieniem. Co więcej, bez problemu przepuszczają ruch pieszych czy towarowy ze względu na swoją elastyczność, i są bezpieczne dla człowieka. Często używa się ich w śluzach transportowych.
Montaż kurtyn to również kwestia paru godzin, jest niezwykle prosty. Wystarczy podać szerokość i wysokość otworu, na który ma być założona kurtyna, a montowane są szybko na listwie nierdzewnej przez doświadczonych fachowców, jednak w rzeczywistości, każdy potrafiłby to zrobić sam. Kurtyny paskowe są rekomendowane przez BHP w ramach zapewniania zdrowego środowiska pracy i powinny spełniać wszelkie wymogi oraz posiadać specjalne atesty. Warto kupować je więc ze sprawdzonego źródła.

Odwiedź naszą stronę: https://izolacyjnie.pl/