Próchnica źle wpływa na cały organizm


Piękny zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, ale przede wszystkim zdrowe zadbane zęby to zdrowy cały organizm. Ubytki, próchnica czy też stan zapalny przyzębia mają bardzo niekorzystny wpływ na cały organizm człowieka, powodując często nieodwracalne zmiany, a mało kto wie, że może być nawet przyczyną śmierci. Spustoszenie w ciele człowieka sieją przede wszystkim bakterie, które rozwijają się w popsutym zębie. Stan zapalny w organizmie jest zawsze niebezpieczny, bez względu na to, w jakim miejscu występuje.
Jeśli chcemy uchronić się przed niechcianymi skutkami próchnicy, czy też ubytków niezwłocznie musi się nimi zająć stomatolog. dentysta warszawa bielany oceni stan naszego uzębienia oraz zaproponuje metody leczenia. Jeśli mamy bardzo zaawansowaną próchnicę niestety jedynym wyjściem jest borowanie. Obecnie zabieg całkowicie bezbolesny, dzięki stosowanemu znieczuleniu miejscowemu.
Jeżeli bardzo boimy się wizyt w gabinecie stomatologicznym, to jedynym rozwiązaniem dla nas jest profilaktyka od najmłodszych lat. Codzienne szczotkowanie zębów po każdym posiłku, ograniczenie spożywanych cukrów, używanie nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej, z pewnością pomoże zachować zdrowe zęby.