Serwis filtrów cząstek stałych w Poznaniu


Jeśli posiadasz samochód z silnikiem Diesla, prawdopodobnie masz zainstalowany na pokładzie filtr cząstek stałych. Nie do końca możesz jednak wiedzieć dokładnie, co to jest i jak go konserwować. Prawda jest natomiast taka, że filtry cząstek stałych są montowane w samochodach napędzanych olejem napędowym już od prawie dwóch dekad. Wiedzieć też należy o tym, że jeśli nie są właściwie konserwowane lub zostają naruszone i uszkodzone, może to mieć poważne konsekwencje dla Twojego samochodu. W poniższym tekście dokładnie wyjaśniamy czym są filtry cząstek stałych, co faktycznie robią i dlaczego ich potrzebujesz. Wskazujemy też jak znaleźć miejsca ich serwisowania w stolicy województwa wielkopolskiego – Poznaniu.

Zacznijmy jednak od podstawowych informacji. Czym w zasadzie są filtry cząstek stałych. Najprościej ujmując, są to filtry, których głównym zadaniem jest wychwytywanie i przechowywanie sadzy w spalinach, a wszystko to celem zmniejszenia emisji niekorzystnych cząsteczek z samochodów z silnikiem Diesla. Dodajmy od razu, że filtry takowe posiadają ograniczoną pojemność, w związku z czym ta uwięziona sadza musi być okresowo opróżniana lub spalana w celu właściwej regeneracji systemu z filtrem. To właśnie ten proces regeneracji spala nadmiar sadzy osadzonej w filtrze, zmniejszając szkodliwe emisje spalin i pomaga zapobiegać charakterystycznemu czarnemu dymowi, który można zobaczyć z pojazdów napędzanych silnikiem Diesla, szczególnie podczas gwałtownego przyspieszania.

Warto tutaj wspomnieć jeszcze o podstawie prawnej. To ustawodawstwo dotyczące emisji spalin w obszarze Wspólnoty Europejskiej wprowadzone w 2009 roku artykułowało obniżenia emisji CO2 z samochodów poprzez wprowadzenie obowiązku stosowania opisywanych filtrów.

Jeżeli chodzi o filtry cząstek stałych Poznań oferuje usługi wyspecjalizowanych serwisantów, którzy podejmują się regeneracji takich systemów. Obejmuje to oczywiście wszystkie auta osobowe i ciężarowe, a także autobusy oraz maszyny budowlane i rolnicze. Konserwacja taka ma na celu przywrócenie filtrów do pierwotnych parametrów fabrycznych. W użyciu są nowoczesne kamery endoskopowe oraz specjalistyczne środki czyszczące.

Więcej informacji znajdziesz na: http://poznan-tlumiki.pl/