Strach przed wizytą u dentysty


Lubimy się uśmiechać. Ale większość z nas boi się o ten piękny uśmiech zadbać. Dentysta wywołuje bowiem u większości Polaków strach i ból brzucha. Nie potrafimy sobie z nim poradzić i unikamy wizyt w gabinecie stomatologicznym. A to kończy się tragicznie dla naszego uzębienia. Na szczęście strach ten jest często jedynie naszym wyobrażeniem i z rzeczywistością ma tak naprawdę niewiele wspólnego.

Współczesna stomatologia znacznie różni się od gabinetów sprzed kilkunastu lat. Sprzęt jest wysokiej jakości, pacjenci mogą korzystać z różnych typów znieczulenia oraz wygodnych foteli. Dużo daje również stomatolog z przyjaznym podejściem, który będzie w stanie rozweselić nas przed zabiegiem. Zadba także o przyjazną atmosferę w trakcie wykonywania zabiegu i sprawi, że nie będziemy myśleć o tym, co dzieje się w naszej jamie ustnej. Pamiętajmy również, że im wcześniej wybierzemy się do dentysty, tym większe szanse mamy na to, żeby nasze uzębienie dłużej było zdrowe, mocne i pozbawione ubytków i kamienia nazębnego.

Regularne wizyty sprawią, że strach minie, a my traktować zaczniemy dentystę jak zwykłego lekarza. Ma on bowiem zadbać o nasze zdrowie, a żeby to zrobić najpierw musi mieć z nami bezpośredni kontakt.

Zobacz polecane: chirurgia stomatologiczna Poznań.