Zwiedzanie Europy


Podróżowanie nigdy jeszcze nie było tak proste jak dziś. Po pierwsze, żeby wyjechać za granicę, w dużej mierze nie potrzebujemy nawet wyrobionego paszportu. Po drugie, aby podróżować, niekoniecznie potrzebujemy biura podróży. Internet jest pełen informacji umożliwiających organizację wyjazdu na własną rękę. Po trzecie, ceny połączeń są coraz niższe, zwłaszcza jeżeli rezerwujemy je z odpowiednim wyprzedzeniem (najczęściej najbardziej opłaca się kupować bilety ok. 2-3 miesiące przed wyjazdem). Transport międzynarodowy ma wiele opcji, nie tylko własny pojazd, ale także samoloty i autokary.
Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby zobaczyć ciekawe miejsca. Wiele pięknych miast możemy zwiedzić także w Europie, w tym u naszych najbliższych sąsiadów. Przykładowo, z każdego większego miasta odjeżdżają busy do Niemiec czy do Czech. W ten sposób po kilku czy kilkunastu godzinach podróży możemy poznać nową kulturę, pozwiedzać zabytki czy spróbować lokalnej kuchni.
W niedużej odległości wiele do zaoferowania ma także Belgia i Holandia. Te regiony kojarzymy z wiatrakami, tulipanami, a kulinarnie z frytkami, czekoladą i milionem rodzajów serów. Miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam czy Bruksela mają także mnóstwo wartych odwiedzenia zabytków.